Oferta

Muai Thai

Inaczej boks tajski. Sztuka Walki zwana również sztuką „ośmiu kończyn”. Używa się w niej uderzeń łokciami, pięściami oraz kopnięć piszczelem i kolanem, obaleń oraz podcięć. Krwawy i twardy sport na zawodach. Na treningach bardzo bezpieczny. Mogą go trenować zarówno panowie jak i panie.

Co zyskujesz dzięki Muai Thai ?

Zyskasz umiejętność uderzeń łokciami co niejednokrotnie skutkuje podczas walki szybkimi nokautami. Szeroki wachlarz kopnięć to kolejny atut w kategorii posługiwania się własnymi kończynami jako narzędziem do walki i treningu. Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu. Jest to łatwo rozpoznawalny element boksu tajskiego, tak samo jak przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, których się tu używa. Muay Thai to mega wycisk. Prawie 1000 kcal spalonych podczas treningu. Dodatkowo poprzez dynamiczne i mocne kopnięcia w bardzo mocnym stopniu angażujemy nasze biodra, korpus, a przede wszystkim nogi. Poprawia się również gibkość stawów oraz rozciągnięcie mięśni. Efekt uboczny powyższej kompilacji ? Idealnie wyrzeźbiona sylwetka oraz poprawa wytrzymałości, a także wydolności.

Dla kogo jest Muai Thai ?

Muay Thai to kultura i historia tkwiąca w duchu sztuki „ośmiu kończyn”. Mało kto wie ale w roku 1887 na mocy dekretu królewskiego otwarto wydziały wychowania fizycznego na nowych akademiach wojskowych zachodniego typu i w kolegiach nauczycielskich. Wśród obowiązkowych zajęć był boks tajski, praktykowany dwa razy w tygodniu przez półtorej godziny.